Ezúttal nem tudományról vagy ismeretterjesztésről lesz szó, hanem egy emberről; egy humoristáról, akinek neve nem is kötődik a csillagászathoz. Mégis, Hofi Géza örök igazságaival és zseniális poénjaival talán az egyik legtöbbet idézett szerző a magyar csillagászok köreiben (mifelénk legalábbis biztosan). A nagy nevettető tizenöt éve, 2002. április 10-én hunyt el.
Emlékére álljon itt az alábbi előadás-részlet, amelyben egy űrkutatási esemény (és annak precíz szemléltetése!) is szerepet kapott: ez volt az 1975-ben végrehajtott szovjet-amerikai űrrandevú (illetve annak a közvetítése)
A küldetés hivatalos elnevezése Apollo-Szojuz Kísérleti Projekt (ASTP) volt, az 1975 július 17-i találkozást a két szuperhatalom éveken át tartó egyeztetései előztek meg. Az amerikaiak (a holdraszállások felfüggesztése után az Apollo-programból megmaradt) Apollo-18 és a szovjetek Szojuz-19 (gyakorlatilag mind a mai napig ezt a típust használják) űrhajója 44 órára kapcsolódott össze. A dokkolása nagy mérnöki kihívást jelentett mindkét fél űrhivatala számára, a találkozó mégis inkább szimbolikus jelentősége miatt vált történelmivé. A két legénység többek között a másik anyanyelvén köszöntötte egymást, sor került ajándékozásra, valamint meg is látogatták egymás űrhajóját. Az eseményt a holdraszálláshoz hasonlóan a magyar televízió is élőben közvetítette (volna).
Hofi Gézának más kapcsolódása is van a csillagászathoz: 2011 óta a Nemzetközi Csillagászati Unió hivatalos döntése nyomán az ő nevét viseli egy kisbolygó, az 180857 Hofigéza. Az 1-2 km-es égitestet Sárneczky Krisztián fedezte fel 2005-ben, az ő javaslatára nevezték el véglegesen Hofiról.
A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.